Вінниця пропонує ексклюзивний проект «Ніч музеїв»


16 May 2019

У Вінниці в День Європи для вінничан і гостей міста історики-краєзнавці презентують ексклюзивний екскурсійний проект «Ніч музеїв».
Про це повідомляє сайт Укрінформ.

Музей

«Цей проект цікавий тим, що запропоновані 5 нічних інтерактивних екскурсій – особливі, бо проводяться уперше і поки що тільки раз. Учасники проекту відвідають 5 захопливих локацій. Вперше для екскурсантів свої двері відчинить садиба Львовича - колишня військова канцелярія Симона Петлюри, а в Кафедральному соборі Преображення Господнього можна буде піднятись на дзвіницю та побачити панораму нічного міста. Також уперше в вінницьких катакомбах екскурсія проводитиметься для відвідувачів у форматі інтерактивної вікторини. І теж вперше нічною локацією стане храм Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, де на запрошених чекатиме фантастичний концерт старовинної української музики від гурту «Хорея Козацька», а в музеї моделей транспорту вперше покажуть колекцію зорельотів всесвіту Star Wars та багато іншого», - повідомила заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль.

За її словами, в межах проекту біля Вінницького музею моделей транспорту діятиме унікальна виставка моделей кораблів. Під час нічних екскурсій відвідувачі зможуть там ознайомитися з колекціями автомобілів та виставкою мікро-арту. Родзинкою програми стане виставка техніки з фентезі-світів Star Wars і Warhammer з авторською екскурсією, тематичні настольні ігри, що принесуть масу задоволення шанувальникам фантастичних всесвітів.

Справжній музейний перфоманс «Столична ніч» влаштують в апартаментах Боруха Львовича. Це одна з найкращих садиб Вінниці, і вона вперше відчинить свої двері вночі. Екскурсанти матимуть нагоду поринути в атмосферу метушні буремного часу, коли Вінниця була тимчасовою столицею УНР.

Вперше Центр історії Вінниці влаштує інтерактивну екскурсію «Шукати вихід марно». Це екскурсія до Вінницьких катакомб і відбуватиметься вона в форматі командної інтерактивної мандрівки, під час якої екскурсанти зможуть відчути себе дослідниками.

Ще однією інтерактивною екскурсією є «Дзвін часу». Кафедральний собор Преображення Господнього (історичний Костел домініканців) розташований у серці архітектурного комплексу «Вінницькі мури». Вінничани та гості міста матимуть унікальну можливість оглянути пам’ятку, каплицю з автентичними розписами XVIII ст., підземний храм Козьми і Дем’яна, внутрішнє подвір’я – атріум. Кульмінацією екскурсії стане підйом на дзвіницю храму, з якої відкривається фантастична панорама вечірнього міста.

А в храмі Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ гурт «Хорея Козацька» на чолі з народним артистом України Тарасом Компаніченком відтворить забуту мелодику давньої України, віднайдену в рукописах архівів та бібліотек. На вечірньому концерті гурт презентує репертуар із українських барокових мелодій XVII-XVIII ст. Концерт розпочнеться о 21:00.

Нічну програму запропонує гостям і Літературно-меморіальний музеї ім. М. Коцюбинського, де діятиме проект «Літературна субота Європейської ночі». На відвідувачів цієї локації очікують нічні інтерактивні екскурсії, проект «Музика у нічному музеї», виступи жіночого хору «Соломія». А також тут можна буде зіграти в улюблену гру М.Коцюбинського «Більбоке».