10 порад для безтурботної відпустки у Європі


10 Aug 2009

У четвер Європейська комісія оприлюднила 10 найефективніших порад, аби протягом відпустки не мати неприємних сюрпризів.
Що робити, у випадку дорожньої аварії, скасування вашого авіарейсу, втрати багажу чи коли ви стали жертвою шахрайства з боку туроператора?
Антоніо Таяні, віце-президент Європейської комісії та відповідальний за сферу європейського транспорту, оприлюднив десяток порад тим, хто вирушає в дорогу, аби провести відпустку за межами своєї країни.
Перш за все, слід запам'ятати число "112" - це єдиний для всієї об'єднаної Європи телефонний номер, яким слід користуватися у випадку кризової ситуації чи небезпеки.
Вирушаючи у дорогу своїм автомобілем, пам'ятайте, що одна із чотирьох дорожньо-транспортних аварій стається через вживання алкогольних напоїв або наркотичних речовин. Єврокомісар нагадує: щорічно на дорогах 27 країн-членів гинуть 100 тисяч людей.
Наступні поради стосуються тих, хто подорожує повітряним транспортом.
"Що стосується подорожей повітряним транспортом, то ми закликаємо всіх європейських громадян, що збираються провести відпустки за межами ЄС: перед купівлею квитка, перевірте, чи вибрана авіакомпанія не перебуває у чорному списку Європейського Союзу", - застерігає представник Єврокомісії Антоніо Таяні.
Він додає, що такі компанії не дотримуються мінімальних європейських стандартів безпеки, тому подорожувати з ними не рекомендується.
Слід також пам'ятати, що у ваших ручних валізах не має бути більше 100 грамів будь-якого виду рідини.
Коли ваш рейс анулювали, вимагайте відшкодування, або іншого варіанту перельоту. Компенсувати витрати на квиток також повинні всім затриманим через підозру у захворюванні на "новий грип" А(Н1N1).
Пасажири з фізичними вадами повинні попередити авіакомпанію і отримати повний безкоштовний супровід.
Окрема порада тим, хто купує авіаквитки через інтернет.
"Дуже важливо знати, що, коли замовники резервують авіарейси через інтернет, повна й остаточна ціна має бути вказана вже на першій сторінці веб-сайту. Ми хочемо, аби такі речі були прозорими для полегшення цінових порівнянь між різними авіакомпаніями", - каже представник Єврокомісії.

Джерело: tourinform.org.ua.