На Закарпатті серед страусів живе ведмідь


28 Aug 2009

На фермі де розводять страусів живе цирковий артист Малиш, який постраждав за кохання. Харчується хижак-вегетаріанець кашею з овочами, а туристів розважає танцями.
Малиш – цирковий артист за покликанням. Колись він був цвяхом програми у мандрівному цирку шапіто. Та кар’єрі косолапій зірці зашкодили почуття. Дворічний косолапий “парубійко” по вуха закохався у свою партнерку, чотирирічну ведмедицю Риту. Відтак, чоторилапий залицяльник перестав слухати дресирувальників і погано впливав на подругу. Неслуха викинули з програми, харчувати 400 кілограмового велета-дармоїда циркачам стало не вигідно. Красеня-ведмедя, якому передрікали велике циркове майбутнє, покинули напризволяще. Співробітники київського цирку під час гастролей по Закарпаттю вирішили випустити ведмедя в ліс. Та, на його щастя, випадково познайомилися з місцевим фермером, який і прихистив Малиша.
“Бідолаха, перші місяці сумував за коханою, навіть від їжі відмовлявся. Довелося до нього викликати лікаря, -- розповідає місцевий сторож пан Василь. -- Ветеринар побоявся увійти до клітки. Мовляв бозна що у цього зголоднілого хижака на умі. Та оглянувши “хворого” з-за грат, призначив лікування рибою і медом. Ведмеже кохання не встояло перед гастрономічними ласощами. Малиш почав уминав рибку за обидві щоки. Наситившись, кинувся виплясувати гопака: присідав аж до підлоги, а потім підстрибував, виблискуючи п’ятами на усі боки, -- сміється чоловік. – А після, як справжній маестро нумо плескати у долоні. Наш Малиш – ласун, полюбляє цукерки та печиво”.
Нині ведмідь на вітамінній дієті – щодня капуста, морква та картопля, з каш полюбляє, перловку і гречку, а на десерт – ягоди. Кмітливий Малиш радіє відвідувачам. Зрозумівши, що мова йде про нього, встає на задні лапи й починає кружляти, вальсуючи по тісній клітці. Туристи, що висипали з мікроавтобусу, забувши про страусів, обліпили ведмежу клітку й нумо фотографувати. Скінчивши свій танок, косолапий повільно підійшов до решітки й заплескав волохатими лапами у свої чорні долоні. “Без гостинця він вас не відпустить”, -- сміється охоронець.

Джерело: tourinform.org.ua.