19 вересня — ''Карпатський рататуй-2009'' — свято для тих, хто любить смачненьке


08 Sep 2009

''Смачно готувати може кожен!'' - запевняло мишеня Ремі в улюбленому багатьма дітьми й дорослими мультфільмі “Рататуй”, і саме цей лозунг надихнув організаторів “СакураФесту” взятися за проведення нового кулінарного фестивалю, який матиме назву “Карпатський рататуй”.
Проходитиме фестиваль кулінарного мистецтва 19 вересня, а вже цього тижня оргкомітет запросив журналістів на прес-конференцію, присвячену підготовці до свята. Журналісти перш за все поцікавилися, чому в назві фігурує рататуй, адже це французька страва, про існування якої на Закарпатті взагалі мало хто знає. Автори нового, можливо щорічного, фестивалю відповіли, що на створення своєрідного конкурсу кухарів їх надихнули однойменний мультфільм та фраза “смачно готувати може кожен”. Показати свої кулінарні вміння організатори заходу пропонують не лише працівникам міських ресторанів, а й аматорам. Кожній команді з 6 людей слід пройти реєстрацію (умови можна знайти на сайті www.sakurafest.org.ua), розробити ідеологію команди, отримати медичну довідку про стан здоров’я, подбати про власний торговий намет, оформлений в індивідуальному стилі, та форму. Виконавши ці умови, професіонали й аматори стануть повноправними учасниками конкурсу кухарів і змагатимуться в 4-х номінаціях: бограч, страва зі свинини, з баранини і рататуй. У процесі підготовки свята до них, можливо, додадуть приготування рибальської юшки та десерту, але вирішувати це будуть безпосередньо з учасниками. Голова оргкомітету Олег Бурдуков розповів: у конкурсі візьме участь близько 20 команд, а оцінюватимуть їхню роботу 50 членів незалежного журі, до складу котрого запросили і присутніх журналістів. Цікаво, що учасникам не потрібно буде витрачатися на продукти, адже кожній команді нададуть абсолютно однакові продуктові набори, з яких кухарі намагатимуться створити унікальні їстівні шедеври. Окрім власної реклами, найкращі кухарі отримають фірмові призи від організаторів заходу, а гості зможуть придбати наїдки за спеціальні гроші “рататуйки”, на які обмінюватимуть гривні в облаштованому на території фестивалю пункті обміну.
До речі, про територію. Організатори вирішили відновити радянську традицію проведення масових заходів у сквері позаду ОДА (він називається Партерним), тож “Карпатський рататуй” проходитиме в затишній парковій зоні, де знаходитиметься сцена та проводитимуться майстер-класи гончарів та художників (музиканти або ремісники, котрі бажають узяти участь у заході, також можуть подавати заявки на участь). Поруч, на проїжджій частині вулиці Гойди, розташуються намети кухарів, тож гості фестивалю зможуть і поїсти, і попити, і гончарству повчитися, і навіть потанцювати. Організатори свята пообіцяли, що створять справді цікаве дійство, яке покаже всім, що ужгородці - люди зі смаком.

Джерело: tourinform.org.ua.