13 May 2012
У Львівському Палаці мистецтв проходить 4-й фестиваль «Ляльковий світ», у рамках якого вдруге представлено проект «ETNO лялька».
Близько півсотні майстринь презентували 600 автентичних та авторських ляльок. Лялькарки представили ляльок-мотанок, одягнених у різноманітні регіональні костюми, зокрема з Лемківщини, Галичини, Поділля, Центральної України, Слобожанщини, Гуцульщини, Опілля, Полісся.
Львів'янка Олена Чистякова – одна із тих, яка показала громадськості свої ляльки-мотанки. Жінка каже, що творити обереги для дому їй неважко. Майстриня не оминула увагою футбольний чемпіонат і створила проект «Євро 2012».
– Цим займаюсь уже чотири роки. Усі мої ляльки мають сучасний вигляд. Роблю їх за старовинною методикою, а саме додаю усередину освячених трав, – додала Олена Чистякова.
Виставка триватиме до 20 травня. 12-13 травня у Палаці мистецтв організатори заходу проведуть безкоштовні майстер-класи із виготовлення ляльки-мотанки. У рамках Етноляльки відбудуться презентації книг лялькарської тематики та, звісно ж, виставка-продаж етнічних і авторських ляльок, зроблених у народному стилі.